Дел Потро отново на победния път

Delray Beach Open, първи кръг
Хуан Мартин дел Потро – Йошихито Нишиока 6-3 7-5

Хуан Мартин дел Потро се завърна с победа на корта. Аржентинецът може и да не показа формата си от последния път, когато бе в действие, но със сигурност остана доволен от това, че играе пак, след като победи с 6-3 7-5 Йошихито Нишиока в мач от първи кръг на турнира в Делрей Бийч. За Кулата от Тандил това е първа среща за годината.

Дел Потро бе на корта с превъзано коляно и призна, че все още изпитва болка.

Следващ опонент на аржентинския тенисист е Рейли Опелка, който преди седмица стана шампион в Ню Йорк

Преди повече от три месеца аржентинецът получи тежка контузия в коляното, заради която не игра до края на сезона. Инцидентът стана в мач срещу Борна Чорич в Шанхай след неприятно подхлъзване, при което Кулата от Тандил счупи капачката си.

Срещата тогава бе напълно равностойна до 5-5 гейма в първия сет и по всичко изглеждаше, че ни очаква дълъг и качествен мач. По време на разиграване в 11-ия гейм обаче Дел Потро загуби равновесие и се приземи върху коляното си. Аржентинецът повика физиотерапевта на корта и взе медицински тайм-аут, но след като загуби сета със 7-5, взе решението да стисне ръката на своя опонент.

del potro

Междувременно защитаващият титлата си шампион Франсис Тиафо отпадна от Даниел Еванс с 6-3 6-7(1) 5-7. Трикратният шампион Джон Иснър надделя над Петер Полански с 6-3 7-6(4). Поставеният под №2 в основната схема продължава срещу Лукаш Лацко.