Дел Потро победи в бомбардировката срещу Иснър, Карлович и Сок продължават

Хуан Мартин дел Потро се справи с Джон Иснър в празника на асовете и бомбените уинъри, за да продължи напред в Stockholm Open след 6-4 7-6(6). Победителят показа железни нерви и клинична ръка и заслужено отстрани от основната схема съперника си.

В първия сет двамата още търсеха ритъма си и това си личеше. Делпо бе опрян до стената в четвъртия гейм, когато се стигна на няколко пъти до дюс, но той не даде точка за пробив на съперника.

Веднага след това обаче се добра до брейкбол и грабна възможността, след което затвърди и до края бе категоричен, когато вкарва топката в игра – 6-4.

В началото на втората част американецът изглеждаше изнервен и допускаше някои евтини грешки, които доведоха до това да му се наложи да неутрализира 4 брейкбола още в първия гейм, но с напредването на сета се успокои и започна да се представя във възможно най-добра светлина.

Аржентинецът продължи с ефективните си комбинации в шестия гейм и безпроблемно изравни за 3-3. Към края Иснър опита да бъде по-агресивен от ретур и това доведе до 1-2 по-дълги разигравания, но нищо повече – 5-5.

Осмият ас на Делпо от началото на мача означаваше геймбол за него, който бе материализиран и се стигна до очаквания тайбрек.

Там аржентинецът най-трудно се добра до 5-5 след дълбок ретур на опонента му, след който Иснър взе предимство в разиграването. Тогава Кулата от Тандил рискува и излезе на мрежата, за да играе воле, а опитът за пасинг шот на американеца намери мрежата.

Иснър имаше на разположение сетбол при 6-5, но го пропиля, а при 6-6 форхендът му намери мрежата и той в яда си удари ракетата си от земята. Опонентът му сервираше за мача и след хубав сервис го разстреля разстреля от форхенд – 7-6(6).

Същевременно Иво Карлович изпита сериозни затруднения срещу Микаел Имер, но победи с 4-6 6-4 6-4, не по-лесна бе задачата на Джак Сок, който надделя над Малек Джазири 3-6 6-3 7-6(5). В последния мач от програмата за сряда Александър Зверев отстрани Адриан Манарино със 7-5 6-4.