Дел Потро ще играе 1/8-финал срещу Григор в Синсинати

The Western & Southern Open, втори кръг
Хуан Мартин дел Потро – Мичел Крюгер 6-4 6-4

Хуан Мартин дел Потро победи световния №244 Мичел Крюгер с 6-4 6-4 в двубой от втори кръг на Мастърса в Синсинати помежду им, а в следващата фаза от надпреварата ще срещне първата ни ракета Григор Димитров.

Българинът няма победа над Кулата от Тандил в общо 5 изиграни мача помежду им. За последно двамата се срещнаха на Мастърса в Рим, където аржентинецът победи с 2-1 сета, след като направи обрат. Двамата имат мачове на хард, нито един от които обаче не е на открито.

Съвсем наскоро Хуан Мартин и Григор бяха отново заедно на корта, но не за да се съревновават, а като партньори в турнира на двойки в Монреал, където отстраниха шампионите от Ролан Гарос Райън Харисън и Майкъл Винъс.

del potro

От самото начало и двамата действаха отлично в подаванията си и трудно правеха нещо по-съществено при посрещане. В самия край на сета обаче Крюгер показа колебание, което бе наказано – 4-6.

До 3-3 след почивката нито Делпо, нито опонентът му имаха проблеми в подаванията си, но още в следващия гейм неприятностите за световния №30 настъпиха. В маратонска част обаче Хуан Мартин отрази 5 брейкбола и поведе – 4-3.

Когато отново застана зад основната линия, за да подава, аржентинецът не отпусна точка за 5-4, а в десетия гейм хвърли всички сили и след като пропусна три мачбола, стигна до четвърти и го материализира – 6-4.