Дел Потро си уреди среща с Федерер след „геврек“ срещу Пея

Дел Потро си уреди среща с Федерер след "геврек" срещу Пея

Miami Open, I кръг
Хуан Мартин дел Потро – Гуидо Пея 6-0 7-6(4)

Хуан Мартин дел Потро си уреди среща с третия поставен Роджър Федерер във втория кръг на Miami Open, след като на старта на надпреварата бившият №4 в света се справи в два сета със сънародника си Гуидо Пея с 6-0 7-6(4).

Федерер води с 15-5 (10-5 на твърди кортове) в срещите между двамата, но това ще е едва първи турнир за Маестрото след операцията на коляното. Дел Потро пък играе в трети турнир след серията от операции на китката, като спечели титлата си от Големия шлем именно след успех над швейцареца през 2009-а.

Бившият №4 започна с летящ старт мача с Пея и след по-малко от час записа сета на сметката си без даже да е загубил гейм. Световният №39 записа първи гейм на сметката си за 1-1 във втория сет.

При 4-5 Пея сервираше за оставане в мача, което успя да стори, след като спаси брейкбол на цената на мачбол. В тайбрека обаче дел Потро стигна до крайния успех и беляза успешното си завръщане на турнира, на който миналата година отпадна в първия кръг, се завърна в игра едва през този сезон.

В други срещи от първия кръг Хуан Монако продължава напред след отказване на Иван Додиг при резултат 3-6 6-3 5-0. Следващият му съперник ще е Жил Симон.

Младата надежда на американския тенис – Тейлър Фритц, който започна от квалификациите вече е във втори кръг на Мастърса след победа над Симоне Болели с 6-4 6-2. Във втория кръг 18-годишният тенисист ще излезе срещу осмия поставен Давид Ферер.

Алберт Рамос спаси мачбол с уинър от форхенд по обратния диагонал и в крайна сметка победи Алехандро Гонсалес с 5-7 6-2 7-6(3), за да се класира за втория кръг, където го чака Ришар Гаске.

Вашек Поспишил също игра три сета, за да стигне до победата над Диего Шварцман с 2-6 6-3 7-6(4). В следващия кръг канадецът ще се изправи срещу поставения под №33 Жоао Соуса.