Дел Потро стресна феновете си с контузия на китката, но победи Троицки

SHANGHAI ROLEX MASTERS, 1/4-финал
Хуан Мартин дел Потро – Виктор Троицки 4-6 6-1 6-4

Хуан Мартин дел Потро се пребори със загубата на първия сет и неприятно падане в решителния трети в двубоя си срещу Виктор Троицки от четвъртфиналите на Мастърса в Шанхай. Кулата от Тандил обаче издържа на предизвикателството и си осигури място сред последните четирима на китайския Мастърс след 4-6 6-1 6-4.

Дел Потро взе първия си сервис гейм, след което пропусна два брейкбола във втория. До 3-3 нямаше нови възможности за пробиви, след което Троицки се възползва от колеблив гейм на аржентинеца, след което затвърди за 5-3. В десетия гейм Дел Потро имаше шанс за връщане на брейка при 30-40, но Троицки се измъкна с три поредни точки.

Във втората част Делпо осезаемо вдигна нивото и печелеше лесно подаванията си, като същевременно притискаше Троицки във всеки от геймовете му. Това му донесе два пробива за 2-0 и 5-1 и изравни сетовете за по-малко от половин час.

В петия гейм при 2-2 в рещителния сет Дел Потро стъпи на криво с опорния си ляв крак, придвижвайки се назад в опит да достигне една топка и при падането изкълчи лявата си китка. На корта влезе физиотерапевт и въпреки че аржентинецът ясно демонстрираше, че изпитва болка, реши да продължи.

Играта бе подновена при 30-15 за сервиращия сърбин, но Делпо достигна до дюс, след което с два безкомпромисни форхенда проби. С гейм на нула Троицки се доближи до 4-5, но в десетия гейм не успя да се пребори със сервиращия аржентинец да си върне пробива и мачът приключи след малко над два часа игра.

На полуфиналите Дел Потро очаква Федерер или Ришар Гаске. Ако се стигне до нов сблъсък с Маестрото, той ще е повторение на двубоя от четвъртфиналите на US Open миналия месец, който Кулата от Тандил спечели с 3-1 сета.