Делбонис спря шампиона от Кордоба, впечатляващ старт от Тиафо

Федерико Делбонис спря победната серия на сензационния шампион от Кордоба Хуан Мануел Серундоло. В мач от първия кръг на турнира в Буенос Айрес световният №86 се справи с 19-годишния си съперник след 6-5, 7-6(2) за час и 46 минути игра.

В родния си град Серундоло отново демонстрира, че победите преди седмица не са случайни, но по-опитният от двамата на корта бе по-добър във важните моменти, за да стигне до ценната победа в мач между двама левичари.

В първия сет Делбонис на два пъти повеждаше с пробив само за да се стигне до рибрейк. В десетия гейм обаче време за рибрейк нямаше, защото третият пробив на 30-годишния тенисист означаваше сет в негова полза след 6-4.

Във втората част Серундоло проби първи и поведе с 4-2 преди серия от три последователни пробива до 5-5. Стигна се до тайбрек, в който грешките на младока бяха в повече и така след 7-2 Делбонис си осигури място в следващия кръг, където ще играе със седмия в схемата Ласло Джере.

Серундоло ще има във втори кръг, но това ще бъде по-големият с три години Франсиско, който постигна втората си АТР победа след 6-4, 7-5 над Федерико Кория. Негов следващ съперник е №3 в схемата Беноа Пер.

Впечатляващ дебют в турнира направи Франсис Тиафо, който даде само 4 гейма на полуфиналиста от Кордоба Факндо Банис – 6-1, 6-3, за да оформи мач в следващата фаза с Жауме Мунар, справил се със 7-6(5), 6-3 срещу Факундо Диаз Акоста.

Отпадна и друг голям талант, играещ с уайлд кард – датчанинът Холгер Руне, който две поредни години завършва под №1 в световната ранглиста за юноши. Руне водеше с 6-2, 2-0 на финалиста от неделя Алберт Рамос-Виньолас, но спад в нивото и физическото състояние доведе до обрата – 2-6, 6-4, 6-3 в полза на испанеца.