Делпо се справи с Куевас и предстои нов сблъсък с Григор

China Open, I кръг
Хуан Мартин дел Потро – Пабло Куевас 7-6(4) 6-4

Хуан Мартин дел Потро ще е съперник на Григор Димитров във втория кръг на турнира China Open в Пекин. Аржентинецът спечели на старта срещу Пабло Куевас със 7-6(4) 6-4 и двамата с Григор ще премерят сили за седми път на ниво ATP (5-1 в общия баланс за Дел Потро).

Тази година двамата вече изиграха два мача, разменяйки си по една победа. Делпо победи на клея в Рим, след което Димитров записа първи успех в съперничеството си срещу Кулата от Тандил по пътя си към титлата от Мастърса в Синсинати.

В първия сет Дел Потро и Куевас имаха по една възможност за пробив, но сервиращият удържаше. Стигна се до тайбрек, в който резултатът вървеше точка за точка до 5-4 за аржентинеца, след което осъществи два минибрейка.

Срещата продължи да се развива по план за Делпо, който проби още на старта на втория сет. Шампионът от US Open 2009 поведе с 30-40 и след серия от мощни форхенд отбраната на Куевас се пропука.

Час и 27 минути след началото Кулата от Тандил приключи безпроблемно подаването си за 5-3 и се доближи на гейм от победата. Куевас се задържа още малко в мача, печелейки подаването си в деветия гейм, но след кратката почивка Дел Потро сложи точка на спора, обръщайки гейма от 15-40.

Аржентинецът, който изигра първия си мач от отпадането от Рафа Надал на полуфиналите на US Open, направи 11 аса и за целия двубой загуби девет точки на свой първи сервис (39/48)