Ден №5 в Торино: Новак Джокович в опит да оцелее

Петият ден от Финалите на АТР в Торино ще даде отговор на въпроса кои ще са двамата играчи от „Зелената група“, които ще продължат към полуфиналите.

Яник Синер е в най-изгодна позиция, а Новак Джокович се нуждае и от добро стечение на обстоятелствата.

Новак Джокович – Хуберт Хуркач

Световният №1 излиза в дневната сесия, а мачът му с поляка е не преди 15:30 часа българско време. Ноле загуби в драматична битка от Яник Синер и това постави под въпрос продължаването му в турнира.

„Поуката ми е, че в някои точки трабваше да съм малко по-решителен. Нормално е да губя някои мачове като този, но трябва да отдадем заслуженото на битката, която се получи. Успях да се завърна от сет изоставане и брейк пасив в третия сет. Играх в много трудни условия днес“ – каза Джокович.

Макар и Хуркач да влиза като резерва на мястото на отказалия се Стефанос Циципас, не трябва да забравяме, че той играе за точки и пари, така че със сигурност ще даде максимума срещу Джокович.

Яник Синер – Холгер Руне

Синер влиза в срещата, знаейки, че разчита на безрезервната подкрепа на италианската публика и с мисълта, че вече победи световния №1, носител на 24 титли от Големия шлем и шесткратен шампион от Финалите в Торино Новак Джокович.

„Моята пътеводна светлина винаги е била това да ставам по-добър. Всяка сутрин ставам с идеята да се превърна в по-добра версия на себе си. Победих световния №1, победих и Карлос Алкарас, когато той беше №1 – на него обаче гледам по различен начин, защото ние сме едно поколение“ – каза Синер

„Мисля, че във важните моменти бях смел и играх интелигентно, особено в третия сет. Усещах, че и двамата сервираме много добре и затова нямаше много разигравания. Имаше ли обаче разигравания, и двамата играехме добре“.

Холгер Руне също затрудни максимално Джокович, а в битката със Синер влиза и по-свеж, след като с Циципас почти не играха.

Ето кои са възможните седем сценария в групата:

• Без значение от резултата, ако Джокович победи Хуркач, а Синер победи Руне, Синер печели групата, а Джокович продължава като втори
  • Без значение от резултата, ако Хуркач победи Джокович, а Синер победи Руне, Синер печели групата, а Джокович продължава като втори
  • Без значение от резултата, ако Хуркач победи Джокович, а Руне победи Синер, Руне печели групата, а Синер се класира като втори
  • Ако Джокович победи Хуркач с 2-0 сета, а Руне победи Синер с 2-0 сета, Руне печели групата, а Джокович се класира като втори
  • Ако Джокович победи Хуркач с 2-0 сета, а Руне победи Синер с 2-1 сета, тогава Хуркач е елиминиран, а класирането се определя според % спечелелени геймове в изиграните мачове.
  • Ако Джокович победи Хуркач с 2-1 сета, а Руне победи Синер с 2-0 сета, Руне печели групата, а Синер се класира като втори