Денис Истомин е потенциалният съперник на Григор във втори кръг в Ротердам

ABN Amro World Tennis Tournament, първи кръг

Денис Истомин – Аляж Бедене 6-3 7-6(3)

Денис Истомин победи с 6-3 7-6(3) Аляж Бедене в първи кръг от турнира в Ротердам и така чака изхода от мача Григор Димитров – Миша Зверев, за да разбере името на следващия си опонент.

През 2014-а нашият победи този съперник в Шанхай, а на тазгодишното издание на Australian Open пак надделя. Имат обаче и една среща от 2009-а в Безансон, където Григор отстъпи.

Любопитен е обаче начинът, по който сензацията от Открито първенство на Австралия се класира напред. Само 24 часа по-рано Истомин и Бедене играха в квалификациите, като вторият победи, но световният №76 влезе в основната схема като „щастлив губещ“ и се падна да играе срещу същия съперник, взимайки ценен реванш.

Състезаващият се за Узбекистан тенисист започна мача с бърз сервис гейм, а веднага след това поведе 40-0 в следващата част и материализира още първия си брейкбол за 2-0 гейма.

Това позволи на световният №76 да заиграе по-спокойно, да стане по-агресивен и до края на сета той нямаше никакви проблеми, като само в един случай се добра до дюс от посрещане но така и не стигна до точка за пробив.

В деветия гейм Истомин сервираше за частта, като поведе бързо 40-0 и затвори гейма от пъви опит – 6-3.

Много по-драматично се развиха събитията след почивката, когато и двамата тенисисти влизаха в много атрактивни разигравания и разбудиха публиката в залата.

До 2-2 играчите си размениха по пробив, а в шестия гейм Бедене направи пълен обрат, взимайки отново подаването на съперника си – 4-2.

При преднина от 5-3 Аляж сервираше за сета, но пропусна 3 сетбола и накрая бе пробит, а после развръзката настъпи в тайбрека.

Там Бедене поведе. После опонентът му изравни, след като игра сервис воле, а форхенд на световния №105 намери мрежата. Истомин първи реализира минибрейк, след като си отвори корта с хубав форхенд по диагонала, а после игра воле, на което съперникът му не успя да реагира адекватно – 3-1.

Веднага след това дойде и втори минибрейк на сметката на Истомин, който от неизгодна позиция от дъното на корта успя да пласира неспасяем пасинг шот за 4-1.

При изоставане от 1-6  Бедене изпусна нервите си и удари ракетата си от земята, но все пак запази концентрация и отрази два мачбола без да влиза в разиграване. Последната дума обаче бе на Истомин, който на третата точка за приключване на мача вече сервираше.