Шварцман имаше проблеми, но продължи напред в Буенос Айрес

Argentina Open, 1/4-финал

Диего Шварцман – Лукас Клайн 6-4, 6-2

Диего Шварцман се класира за полуфиналите на ATP 250 турнира в Буенос Айрес след успех над 291-вия в света Лукас Клайн. Аржентинецът започна доста колебливо мача, но след това постепенно намери верния ритъм и не позволи на словака да сътвори сензация.

В спор за място на финала първата ракета на Аржентина ще се изправи срещу Миомир Кецманович.

Шварцман имаше предимство при спечелените както на първи (24-16), така и на втори сервис точки (14-8). Полуфиналистът от Ролан Гарос беше безгрешен при възможностите си за пробив, като реализира и петте брейкпойнта, които се откриха пред него, докато Клайн оползотвори два от своите осем.

Противно на очакванията мачът започна по-добре за Клайн, който спечели първия гейм, но Шварцман успя да обърне резултата и да поведе с 2-1. Радостта на аржентинеца обаче не трая дълго, тъй като неговият опонент също записа пробив и си върна водачеството, а в шестия гейм Клайн навакса пасив от 15-40 и увеличи преднината си на 4-2.

Шварцман обаче се мобилизира и успя да изравни, след което отново стигна до обрат след като в деветия гейм също се наложи след изоставане от 15-40. Представителят на домакините се оказа догонващ и в следващия гейм, но отново намери начин да излезе от трудната ситуация и надделя с 6-4 в първия сет.

Световният №9 продължи силното си представяне с ранен пробив във втория сет, като в първите два гейма Шварцман даде само една точка на опонента си. Клайн намали резултата, но след това пропусна две точки за пробив и това позволи на водача в схемата да възстанови разликата от два гейма при 3-1.

Словакът отново редуцира пасива си, но Шварцман отговори с гейм на нула, след което отново проби и направи резултата 5-2 в своя полза. В оказалия се последен в мача осми гейм аржентинецът спаси две поредни точки за пробив, след което реализира първия открил се пред него мачпойнт и по този начин спечели сблъсъка с 6-4, 6-2 след 1 час и 26 минути на корта.