Димитров – Нишикори във втори кръг в Рим

Димитров - Нишикори във втори кръг в Рим

Internazionali BNL d’Italia, първи кръг
Кей Нишикори – Фелисиано Лопес 7-6(5) 6-4

Кей Нишикори се класира за втори кръг на турнира в Рим, след като преодоля Фелисиано Лопес със 7-6(5) 6-4. Така японецът се превърна в първия опонент на Григор Димитров. В общия баланс Самурая води с 3-1 победи. В последния мач обаче Димитров надделя в три сета, печелейки финала в Бризбън през 2017 г. Двамата досега никога не са се срещали на клей.

Лопес започна мача на много високо ниво, като в четвъртия гейм все пак му се наложи да спаси брейкбол при 30-40, но се справи безпроблемно – 2-2.

В следващите няколко части подаващите доминираха тотално, преди да дойде ред на дванадесетия гейм. Тогава ретурите на Нишикори най-накрая започнаха да притесняват испанеца, който удържа след 12 мин. битка и вкара развръзката в тайбрек – 6-6.

Ситуацията на корта изцяло се промени в дългия гейм, а до 5-5  сервиращите взеха само то точка. Накрая малко по-стабилен се оказа японецът, който излезе напред със 7-6(5).

Нишикори проби в първия гейм от втория сет и затвърди. В шестата част обаче сам върна интригата и след няколко лесни грешки, допусна Лопес да осъществи рибрейк – 3-3.

Световният №24 взе нещата отново в свои ръце и проби за 4-3, с което улесни задачата си до края и затвори мача с 6-4.

Още резултати: Аляж Бедене – Жил Мюлер 6-4 6-4; Пабло Кареньо Буста – Джаред Донадсън 6-4 3-6 6-0; Робин Хаасе – Даниил Медведев 3-6 6-4 6-1;