Доминик Тийм започна участието си на Ролан Гарос с убедителна победа срещу Чилич

Roland Garros, първи кръг

Марин Чилич – Доминик Тийм 4-6, 3-6, 3-6

Доминик Тийм започна участието си на Ролан Гарос с категорична победа в три сета над Марин Чилич. Австриецът показа, че преходът между настилките няма да е труден за него и ще атакува смело своята втора поредна титла от Големия шлем.

Тийм спечели първия гейм, но Чилич стигна до пробив и поведе с 2-1, преди австриецът отново да изравни. Двамата си рзмениха по още един гейм, след което Чилич отново излезе напред при 4-3. След това обаче Тийм внезапно вдигна темпото и това хвана хърватина неподготвен, като шампионът на US Open стигна до пробив и поведе с 5-4. В десетия гейм Чилич поведе с 40-0, но Тийм показа железни нерви и осъществи обрат, като имаше нужда от само една възможност, за да спечели сета.

Австриецът удължи серията си от поредни геймове на пет, като започна чудесно втория сет и поведе с 2-0. Чилич намали резултата с гейм на нула, но Тийм върна жеста и отново възстанови разликата от два гейма. В хода на гейма Чилич сведе изоставането си до 4-3, но веднага след това Тийм записа нов гейм на нула, а впоследствие стигна до решаващ пробив и спечели втория сет с 6-3.

Dominic Thiem

Изненадващо или не, Чилич започна много по-добре третия сет и поведе с 2-0. След това обаче Тийм отново се развихри. Шампионът на US Open намали резултата след като отново спечели гейм на нула, а след това бе пълен господар на корта и спечели още четири поредни гейма, за да поведе комфортно с 5-2.

Чилич върна един гейм, а след това имаше възможност да стигне и до пробив, но брейкпойнтът бе спасен от Тийм. Няколко инути по-късно австриецът стигна до мачбол, при който отново беше безгрешен и така узакони победата си след малко повече от 2 часа на корта.

Така Тийм стигна без особени проблеми до втори кръг, където ще се изправи срещу Джак Сок.