Доминик Тийм – Адриан Андреев на четвъртфинал в Рен

Доминик Тийм - Адриан Андреев на четвъртфинал в Рен

Много любопитен сблъсък ни очаква в петък на Чалънджъра в Рен. Адриан Андреев ще има великолепния шанс да премери сили с шампиона от US Open Доминик Тийм.

Това стана факт, след като австриецът победи Райън Пенистън с 6-3, 6-4 в мач от втория кръг. По-рано през деня Андреев постигна втората си победа над тенисист от топ 100, надделявайки с 4-6, 6-3, 7-6(4) над Уго Грение.

Тийм започна трудно мача с талантливия британец като загуби първите си два сервис гейма. Впоследствие бившият №3 стабилизира играта си и съумя да обърне първата част. Във втория сет един пробив в откриващия гейм бе достатъчен на фона на вече доста по-стабилната игра на сервис за австриеца.

За Тийм това е втори успех в Рен, след като в първия кръг Тийм победи Жил Симон с 4-6, 6-3, 6-2.

Така Тийм и Андреев се оказаха единствените, които успяха да победят поставени тенисисти във втория кръг в лицето на Грение и Пенистън. Останалите поставени в топ 8 продължават към четвъртфиналите.

С двете си победи до момента през седмицата Андреев си гарантира нова рекордна позиция в световната ранглиста. В понеделник той ще се изкачи до около №308. Сензационна победа над Тийм би му гарантирала и дебют сред първите 300.