Настоящата седмица се развива много добре за Доминик Тийм. Освен, че днес ще играе на първия си четвъртфинал за годината, австриецът вече е сигурен и за участието си в основната схема в Монте Карло. Бившият №3 получи „уайлд кард“ за надпреварата, като новината бе съобщена в социалните канали на Rolex Monte Carlo Masters.
Това ще бъде седмо участие за Тийм в Монте Карло, както и негово първо от 2019 г. насам. Година по-рано австриецът записа най-доброто си класиране, като отстрани Андрей Рубльов и Новак Джокович по пътя към четвъртфинала, където обаче бе разгромен от Рафаел Надал (0-6, 2-6).
В днешния четвъртфинал в Ещорил шампионът от US Open 2020 ще се изправи срещу световния №80 Куентен Алис. При успех опонент на Тийм не полуфинала ще бъде оглавяващият схемата Каспър Рууд или миналогодишния шампион Себастиан Баес.