Андерсън, Гофен и Монако се класираха за втория кръг в Рим

Кевин Андерсън и Хуан Монако си уредиха среща във втория кръг на Internazionali BNL d’Italia, след като записаха победи в първия ден на надпреварата, който обаче няма телевизионно покритие.

Южноафриканецът се наложи над Фелисиано Лопес с 6-4 7-6(5), като си осигури първия сет с брейк в десетия гейм, а във втория навакса пробив пасив от първия гейм и надделя над левичаря в тайбрек.

Монако продължава успешното си завръщане след контузия, като победи Стийв Джонсън с 6-4 6-4. Двата сета бяха доста еднакви като резултат – аржентинецът проби в откриващия гейм, по-късно загуби аванса си, но отново спечели подаването на съперника си, за да стигне до крайния успех за час и 14 минути игра.

Алберт Рамос се наложи над Сам Куери с 6-4 6-4 и ще премери сили с Томаш Бердих. Беноа Пер навръх рождения си ден продължава напред след отказване на Бърнард Томич при 1-2 и ще срещне Стан Вавринка във втория кръг.

Давид Гофен се пребори с Леонардо Майер с 2-6 7-6(10) 6-3 и ще срещне във втория кръг Джак Сок или Гуидо Пея. Виктор Троицки пък срещна доста по-малко трудности срещу Теймураз Габашвили – 6-4 6-1, а в следващия кръг ще се изправи срещи Кей Нишикори.