Едмънд отстрани Клижан, Шарди с лесна победа в Доха

Qatar ExxonMobil Open, I кръг

Мартин Клижан – Кайл Едмънд 2-6 3-6

Кайл Едмънд, натрупал самочувствие от успеха с Великобритания в Купа „Дейвис“, не само мина през квалификациите в Доха, но премина и първия кръг на Qatar ExxonMobil Open след успех над Мартин Клижан с 6-2 6-3. Световният №102, който по време на предсезонната подготовка тренира заедно с Анди Мъри, започна с пробив за 3-1, а с нов затвори сета с 6-2.

Във втората част словакът, който е 43-и в света, допусна ранен брейк, след което 20-годишният йоркширец поведе с 3-0, размениха си по един брейк, но в крайна Едмънд затвори мача при втория си мачбол. В следващия кръг британецът ще играе с Фелисиано Лопес или Муньос де ла Нава.

Жереми Шарди – Мубарак Шанан Заид 6-1 6-1

Жереми Шарди прекара 47 минути на корта при успеха над участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Мубарак Шанан Заид с 6-1 6-1 в среща от първия кръг на турнира Qatar ExxonMobil Open в Доха.
Световният №31 допусна пробив още в първия гейм, но до края на сета повече не загуби гейм.

Французинът започна с брейк втората част, след което 1512-ият в света спечели подаването си на нула, но след нови два пробива  всичко за него в този турнир приключи. Французинът ще играе с Алберт Рамос или Пол-Анри Матьо.

Лесна победа записа и Дамир Джумур от Босна и Херцеговина, който се наложи над Марко Чекинато с 6-4 6-2 за час игра и в следващия кръг ще играе с победителя от мача между Томаш Бердих и Сергей Стаховски.