Ферер спечели третото място в Абу Даби след успех над Вавринка

Давид Ферер завърши с победа първия си турнир за 2016-а, след като в мача за третото място на демонстративния Mubadala World Tennis Championship се наложи над Стан Вавринка с 6-7(1) 6-4 [10-8].

В шестия гейм на първия сет световният №7, който на полуфинала загуби от Рафаел Надал, поведе с 40-15 при сервис на швейцареца, който спаси първия брейкбол, но след отличен бекхнед по правата испанецът дръпна с пробив аванс. Вавринка обаче не се предаде, изравни за 5-5, а след това се стигна до тайбрек, който бе спечелен от шампиона от Ролан Гарос.

Испанецът поведе с пробив и във втория сет, този път обаче задържа преднината си и след 6-4 изравни сетовете. Така се стигна до шампионски тайбрек – Вавринка, който в полуфиналния мач загуби от дебютанта в турнира Милош Раонич, поведе с два минипробива и 5-1 точки, но Давид изравни за 6-6. При 9-7 испанецът стигна до два поредни мачбола – първия Стан спаси с хубав сервис, но след това допусна грешка от форхенд по обратния диагонал и Ферер спечели двубоя за третото място в Абу Даби.