Гофен си тръгна от Мадрид, Кузнецов ще играе с Надал, а Истомин – с Бердих

Гофен си тръгна от Мадрид, Кузнецов ще играе с Надал, а Истомин - с Бердих

Mutua Madrid Open, I кръг
Давид Гофен – Лука Пуи 6-7(4) 6-2 6-7(7)

Давид Гофен пропусна четири мачбола и загуби от миналия през квалификациите Лука Пуи с 6-7(4) 6-2 6-7(7) в среща от първия кръг на Mutua Madrid Open, продължила два часа и половина. Така французинът продължава напред, където чака победителя от мача между Сам Куери и Пиер-Юг Ербер.

В първия сет двамата си размениха по два пробива и се стигна до тайбрек, в който 58-ият в ранглситата се оказа по-добър. Гофен обаче не се предаде и с два пробива в шести и осмия гейм изравни сетовете.

Световният №13 проби за 4-2, но не можа да затвърди. В десетия гейм Гофен пропусна три брейкбола, които можеха да му донесат победата в мача и така се стигна отново до тайбрек. Французинът поведе с минипробив и след сервис уинър дойде смяната на полетата при 4-2 т. Последва красиво разиграване, в което белгиецът показа отлична защита, но Пуи спечели. Гофен атакува на мрежата и спечели точката на свой сервис за 3-5, а малко по-късно стигна до 5-5.

Французинът имаше мачбол при сервис на опонента си, но Гофен показа хладнокръвие и двамата отново размениха местата си. Белгиецът поличи 4-и мачбол при 7-6, но Пуи го отрази с мощно бекхенд воле по късия диагонал, а след форхенд по правата в аут и поставеният под №12 напусна турнира.

Андрей Кузнецов победи Виктор Троицки с 6-4 6-4 и си уреди среща с Рафаел Надал. Миналият през квалификациите Денис Истомин даде пет гейма на Теймураз Габашвили – 6-1 6-4, а във втория кръг ще се изправи срещу Томаш Бердих. Ришар Гаске се наложи над Роберто Кабайес Баена с 6-1 7-6(5) и ще играе с Фернандо Вердаско.

Жоао Соуса се наложи над Никола Маю с 6-4 6-4 и ще е първи съперник на „щастливия губещ“ Марсел Гранойерс, влязъл на мястото на Роджър Федерер.