Колшрайбер с трета титла от Мюнхен след труден успех над Тийм

BMW Open by FWU AG, финал
Филип Колшрайбер – Доминик Тийм 7-6(7) 4-6 7-6(4)

Филип Колшрайбер се пребори с младия талант Доминик Тийм в мач, в който не липсваха грешки, но и хубави отигравания и след успех със 7-6(7) 4-6 7-6(4) вдигна трофея на BMW Open by FWU AG за трети път в кариерата си след 2007-а и 2012-а. Това е общо седма титла за 32-годишния германец, който записа втори успех от два мача с 15-ия в света. Австриецът пък за първи път през сезона загуби финален мач след успехите си в Буенос Айрес и Акапулко.

Германецът започна силно и поведе с пробив и 2-1, но в опита си да затвърди допусна изоставане от 0-40, при което с уинър от бекхенд по диагонала третия поставен стигна до моментален рибрейк. Опитът на 32-годишния тенисист му помогна и той отново върна аванса си.

При 5-4 Колшрайбер сервираше за сета, поведе с 40-30, но изкара два поредни удара  в аут. С отличен сервис отрази брейкбола, но не можа да затвори гейма и в крайна сметка след грешка в близост до мрежата допусна пробив. Двукратният шампион от турнира притисна съперника си и от 0-40 стигна до брейк и 6-5.

Така германецът си извоюва втори гейм, в който да опита да затвори сета, но отново показа признаци на нервност и Тийм прати сета в тайбрек. В него австриецът поведе с 4-1, но с отлична къса четвъртият поставен върна минибрейка за 5-4 т., а малко по-късно върна смаш на Тийм, който му донесе точката за 7-6. В крайна сметка 27-ият в света спечели първия сет.

Тийм поведе с пробив във втората част, в деветия гейм след форхенд в аут Колшрайбер имаше брейкбол, но не можа да се възползва и след хубав сервис австриецът изравни сетовете.

След смаш в аут Тийм предаде подаването си и Колшрайбер поведе с 4-2. При 5-3 той сервираше за мача, но Тийм си спечели три поредни брейкбола. Германецът пробва бързината на младежа с къса топка, австриецът я стигна и спечели гейма.

В десетия гейм Колшрайбер поведе с 15-40 , но с агресия и точност Тийм отрази двата мачбола, а след това отново изравни геймовете. Отново се стигна до тайбрек, в който след здрава битка Колшрайбер стигна до крайния успех.