Куери победи Рам и триумфира в Делрей Бийч

Delray Beach Open, финал
Сам Куери – Раджийв Рам 6-4 7-6(6)

Сам Куери се наложи над Раджийв Рам в американския финал на Delray Beach Open с 6-4 7-6(6) и, записвайки четвърта победа от пет мача със сънародника си, спечели осма титла в кариерата си и първа от Лос Анджелис през 2012-а. Рам, който на полуфинала отстрани Григор Димитров, може да е доволен от представянето си, като ще влезе в Топ 70 на ранглистата, където досега не е бил никога. Той остава с двата си успеха на ниво ATP в Нюпорт през 2009 и 2015.

Първият сет започна с  ранна размяна на пробиви, след което двамата стабилизираха подаването си. Решителен се оказа брейкът в десетия гейм на световния №61, с което той спечели първия сет. Отстранилият Григор Димитров обаче не се предаде и проби на старта на втората част, но Куери, който в миналия кръг победи Хуан Мартин дел Потро, върна брейка за 2-2.

В 11-ия гейм световният №61 поведе с 40-0, но не можа да затвори гейма, а с двойна грешка се стигна до дюс. След още едно равенство Куери спечели подаването си, а малко по-късно се стигна до тайбрек. Той започна с минипробив за Рам, който успя да влезе в разиграване, а следващият му бекхенд по правата се оказа неспасяем. смяната дойде при 4-2 т.

Рам обаче сбърка форхенд по диагонала и резултатът стана 5-5. При 7-6 Куери имаше мачбол, но при сервис на опонента – той влезе в разиграване и, както и системата за видео повторение доказа, след форхенд на основната линия 61-ият в света спечели мача и титлата.