Квалификантът Маю отстрани Шарди и е на 1/4-финал в Ротердам

ABN Amro World Tennis Tournament, 1/8-финал
Жереми Шарди – Никола Маю 5-7 2-6

Миналият през квалификациите Никола Маю записа първа победа от четири мача с Жереми Шарди и след 7-5 6-2 се класира на четвъртфиналите на тенис турнира ABN Amro World Tennis Tournament в Ротердам. Световният №28 допусна много грешки и то във важните моменти и в спор за място на полуфинала френският ветеран ще играе с победителя от мача между Виктор Троицки и Хьон Чунг.

В 11-ия гейм на първия сет световният №54 спаси два брейкбола, а след това нанесе решителния си удар и с пробив в последния момент спечели частта. Във втория сет след прекрасно разиграване в четвъртия гейм Маю стигна до брейкбол, при който Шарди не издържа на напрежението и с двойна грешка даде аванс на сънародника си.

В седмия гейм 28-годишният тенисист поведе с 15-40, но не можа да се възползва от шансовете си. След ретур уинър от форхенд по диагонала световният №28 стигна до нов брейкбол, но допусна грешка от изгодна позиция, а малко по-късно 34-годишният Маю спечели подаването си и бе на гейм от победата.

Още в следващия гейм той поведе с 30-40 и стигна до мачбол, но Шарди премина в атака и го отрази. С хубав ретур Никола стигна до втори мачбол и след форхенд в мрежата на опонента си записа четвърта поредна победа в турнира.