Нишикори даде пет гейма на Пер и пак е на финал в Барселона

Barcelona Open Banc Sabadell, 1/2-финал
Кей Нишикори – Беноа Пер 6-3 6-2

Шампионът от последните две години в Барселона Кей Нишикори записа 14-ата поредна победа на Barcelona Open Banc Sabadel след успех с 6-3 6-2 над Беноа Пер. Така шестият в световната ранглиста се класира за трети пореден финал на надпреварата и сложи край на серията на френския тенисист, който бе спечелил последните два сблъсъка между двамата – на старта на миналогодишния US Open и на полуфинал на турнира в Токио. Съперник на японеца на финала ще е Рафаел Надал или Филип Колшрайбер.

Световният №6, който в четвъртфинала върза „геврек“ на Александър Долгополов, проби за 3-2, а с нов брейк затвори първия сет. Двамата си размениха по един пробив в началото на втората част, след което Кей проби пак. Японецът поведе с 40-15 след ретур в мрежата на съперника си, а след това затвърди, след като притисна Пер, разходи го из корта и го накара да сгреши.

Кей поведе с 40-0, но световният №22 атакува към мрежата и спечели точката, а с бекнед ретур уинър записа втора поредна точка. Отговорът на азиатеца – бекхенд уинър по правата, кацнал на страничната линия.

При 2-5 пер сервираше за оставане в мача, но първо не можа да реагира позитивно на паднала на линията топка, а след това Кей го матира с деликатна къса топка. С пета двойна френският играч даде мачбол на съперника си, но го отрази с атрактивен удар между краката, който вдигна на крака публиката.

Битката продължи, но при четвъртия мачбол Нишикори стигна до успеха в мача, продължил малко над час.