Нишикори се пребори с Иснър и ще играе с Надал

BNP Paribas Open, осминафинал
Кей Нишикори – Джон Иснър 1-6 7-6(2) 7-6(5)

Кей Нишикори загуби първия сет, но направи пълен обрат и спечели два тайбрека срещу американския гигнат Джон Иснър – 1-6 7-6(2) 7-6(5) след два часа и 10 минути на корта и на четвъртфиналите на BNP Paribas Open ще играе с Рафаел Надал. Испанецът води със 7-1 победи срещу Кей, като единственият успех на японеца дойде при последната има среща на четвъртфиналите на канадския Мастърс миналата година – 6-2 6-4.

Американецът започна силно, проби за 3-1, затвърди и пак проби, а след това със сервис гейм на нула приключи сета. Във втория японецът стабилизира подаването си и се стигна до тайбрек, в който той поведе с два минибрейка и 3-0, след което даде само две точки на Големия Джон.

Така се стигна до решителен трети сет. При 5-6 шестият в света сервираше за тайбрек, спаси мачбол след втори сервис със скорост 122 км/ч с хубав завършващ удар от форхенд по правата, а след това спечели подаването си. При 4-2 208-санитметровият американец атакува на мрежата, но волето му излезе в аут и Нишикори поведе с минипробив, но бързо загуби аванса си, след като още при следващото разиграване не намери очертанията на корта.

Японецът първи стигна до шанс да приключи тайбрека при сервис на опонента си и след грешка от форхенд на Иснър това стана факт. Нишикори вкара 67% от първия си сервис, пласира 22 печеливши удара и допусна 19 непредизвикани грешки. Иснър изстреля  23 аса, 47 уинъра и 35 непредизвикани грешки, но загуби втори мач от три срещи със 177-сантиметровия играч.