Пер – Фабиано и Бедене – Раманатан са два от 1/4-финалите в Ченай, Андерсън се отказа

Пер – Фабиано и Бедене - Раманатан са два от 1/4-финалите в Ченай, Андерсън се отказа

Aircel Chennai Open, 1/8-финали

Беноа Пер – Лукаш Росол 7-5 7-5

Беноа Пер победи Лукаш Росол със 7-5 7-5 и се класира за четвъртфинал на турнира в Ченай, където ще играе с Томас Фабиано.

Французинът започна с пробив на нула в откриващия гейм, допусна рибрейк за 4-4, но с брейк в последния момент спечели частта. Третият поставен започна силно втората част и след два пробива поведе с 4-1, но последва отпускане и набързо загуби аванса си за 4-4. В 11-ия гейм обаче чехът пропусна трисетбола и Пер се възползва, като отново проби, а след това сложи точка на спора.

Жил Мюлер – Томас Фабиано 4-6 5-7

Поставеният под №6 Жил Мюлер отпадна от тенис турнира в Ченай след двусетова загуба в осминафинала от 157-ия в света Томас Фабиано – 4-6 5-7. Мачът започна с ранна размяна на пробиви, но ключов в сета се оказа пробивът на 26-годишния италианец в деветия гейм, след което той затвори частта със сервис гейм на нула. Идентична бе ситуацията и във втория сет – размяна на брейкове в неговото начало, след което Фабиано проби за 5-4 и приключи мача при свой сервис след час и 17 минути игра.

Вторият поставен Кевин Андерсън се отказа от участие заради контузия в лявото коляно, а влезлият като щастлив губещ в основната схема Александър Кудрявцев загуби от участващия с „уайлд кард“ Рамкумар Раманатан с 6-3 4-6 4-6. Следващ съперник на индиеца ще е миналогодишният финалист Аляж Бедене, който победи Лука Вани с 5-7 6-3 6-4.