Поспишил изхвърли Карлович от Оукланд, Ферер започва с квалификант

ASB Classic, I кръг

Вашек Поспишил победи седмия поставен Иво Карлович със 7-6(4) 7-5 на старта на ASB Classic и във втори кръг ще играе с Джак Сок, който се наложи над световния №56 Виктор Естрея-Бургос с 6-0 6-4.

В първия сет пробиви нямаше и се стигна до тайбрек, в който Поспишил сервираше при 5-4, стигна до два минибрейка и спечели сета. Втората част вървеше без пробиви цели десет гейма, като 25-годишният канадец не може да се възползва от точки за пробив в седмия.

В 11-ия гейм обаче световният №39 поведе с 40-0 и стигна до три поредни брейкпойнта –  той успя още при първия, след като показа добра защита, а след това размина седмия поставен на мрежата. При 6-5 Поспишил сервираше за мача – с ас от 209 км/ч стигна до два поредни мачбола, а мачът свърши още при първия, след като Доктор Иво не можа да върне сервиса на съперника си.

Световният №299 Матю Бартън изненада доста неприятно 32-ия Стийв – 3-6 6-3 3-6 – и в следващия кръг 24-годишният квалификант ще играе с топ поставения Давид Ферер.

Миналият през квалификациите Тимо Де Бакер победи 55-ия в всета Алберт Рамос с 6-3 6-4 ще играе с победителя между Фабио Фонини и Жоао Соуса.

Доналд Йънг се справи Фин Тийрни – 6-2 6-3, и ще играе с победителя от мача между Роберто Баутиста Агут и Иржи Весели, а Робин Хаасе победи Пабло Андухар с 6-4 6-1 и във втория кръг ще се изправи срещу четвъртия в схемата Кевин Андерсън.