Сок отстрани Андерсън и ще играе с Ферер на полуфинал в Оукланд

ASB Classic, четвъртфинали

Кевин Андерсън – Джак Сок 6-1 4-6 4-6

Джак Сок стигна до пълен обрат срещу Кевин Андерсън 1-6 6-4 6-4, за да се класира за полуфинала на ASB Classic и да наруши баланса на южноафриканеца срещу американци. „Чувствам се прекрасно – заяви Сок, който пласира 7 аса срещу 14 за съперника си. – Той сервираше много добре. Вкара много първи сервиси и не ме допускаше в мача, затова е №12 в света, а миналата година беше в Топ 10. Знаех, че ще е трудно, но успях да вляза в ритъм при ретурите и имах късмета да победя.“

Андерсън проби в четвъртия и шестия гейм, за да спечели първия сет след 28 минути игра. Във втората част обаче световният №26 намали броя на непредизвиканите грешки и стигна до два брейкбола в десетия гейм, за да изравни сетовете. Успеваемостта на Андерсън на първи сервис спадна значително в третия сет – от 80% в първата част до 55% за третата, и Сок се възползва от възможността отново да пробие в последния момент и да спечели мача.

„Говорихме си днес с Джо-Вилфрид Цонга, че с моето уникално име може да започна да раздавам чорапи с автограф при победа. Ако са черни, ще ми е малко по-трудно, но мога да си нося бял. Днес малко се притесних, зачудих се дали да го направя, но се обърнах и го хвърлих.“, разказа още 23-годишният американец, който на полуфинала в Оукланд ще играе с топ поставения Давид Ферер.

Давид Ферер – Лукаш Росол 6-3 6-4

Испанецът се класира за седмия си полуфинал в Оукланд след 71-минутна победа над Лукаш Росол – 6-3 6-4. „Играх по-добре от предишния си мач, опитах да сервирам добре и да бъда агресивен от форхенд. Важното е, че съм на полуфинал и играя добър тенис.“, заяви след мача Ферер.

Световният №8 проби в третия и деветия гейм на първия сет, а брейк в последния момент след печеливш удар от форхенд му донесе и крайния успех срещу чеха, който вече има 21 загуби и само три победи срещу грачи от Топ 10.

Ферер и Сок са играли веднъж – в Стокхолм през 2013-а, когато испанецът спечели в три сета.