Соуса и Чорич отпаднаха на старта в Монпелие

Open Sud de France, I кръг
Жоао Соуса – Рубен Бемелманс 4-6 6-3 4-6

Oще в първия кръг в Монпелие отпаднаха постевните под №6 и №7. Първата ракета на Португалия Жоао Соуса, поставен под №6, допусна загуба от 107-ия в световната ранглиста Рубен Бемелманс 4-6 6-3 4-6.

Двамата си размениха по един пробив за 2-2, но белгиецът отново спечели подаването на световния №33 и взе сета. Във втория сет Соуса се съвзе и изравни частите.

В решителния сет Бемелманс поведе с 3-1, пропусна два мачбола в деветия гейм, загуби го, но приключи мача с нов брейк. Във втория кръг Бемелманс ще играе с Ян-Ленард Щруф, който победи Никола Маю с 6-3 7-5.

Борна Чорич – Михаел Берер 6-7(5) 2-6

Седмият поставен Борна Чорич загуби от световния №121 Михаел Берер с 6-7(5) 2-6 и отпадна още в първия кръг на тенис турнира в Монпелие. Младият хърватин започне добре мача, като поведе с пробив в третия гейм, но допусна рибрейк за 4-4, след което в тайбрека допусна един минибрейк повече от 35-годишния си германски опонент.

Берер се възползва от подема си, проби на старта на втория сет, спаси два брейкпойнта в третия гейм, а малко по-късно удвои аванса си за 4-1. Той нямаше проблеми да приключи мача, с което си осигури среща с Кени дьо Шепе. Французинът, който мина през квалификациите, в първия кръг отстрани Николоз Басилашвили след пълен обрат – 4-6 7-6(4) 6-3.

Час и 10 минути бяха нужни на Ернест Гулбис, за да отстрани квалификанта Куентин Халис с 6-4 6-3. Световният №82 пречупи съпротивата на съперника с пробив в последния гейм на първия сет, а след това ранен брейк във втората част се оказа напълно достатъчен за успеха в мача. Така латвиецът ще е съперник на топ поставения Ришар Гаске, който почива в първия кръг.

Пол-Анри Матьо се справи с квалификанта Еляс Имер с 6-1 6-4 и във втория кръг ще срещне четвъртия поставен Беноа Пер.

Миналият през квалификациите Дъстин Браун победи Стийв Дарси със 7-5 7-5 и в следващия кръг ще играе с поставения под №3 Жил Симон.

Жулиен Бенето пък си тръгна с „геврек“ от домашния турнир след 3-6 0-6 от австралиеца Джон Милман.