Тийм не срещна проблеми срещу Сепи и ще играе с Манарино на 1/2-финал в Ница

Open de Nice Cote d’Azur, четвъртфинали
Доминик Тийм – Андреас Сепи 6-3 6-3

Топ поставеният Доминик Тийм се класира за полуфиналите на Open de Nice Cote d’Azur след двусетова победа над Андреас Сепи с 6-3 6-3. Така шампионът от Акапулко и Буенос Айрес ще се изправи срещу представителя на домакините Адриан Манарино в спор за място на финала.

В първия сет световният №15 проби за 2-0, задържа аванса си и спечели сета. Втората част вървеше без пробиви до шестия гейм, след което италианецът поведе не взе гейм. В последния при 5-3 австриецът сервираше за мача, поведе с 40-30, атакува с бекхенд по правата, който се оказа твърде добър и седмият поставен не можа да го върне в игра.

Адриан Манарино се пребори с Гуидо Пея за другото полуфинално място в Ница след 5-7 7-6(4) 6-1. Така в опит да достигне за трети път в кариерата си финал на ATP турнир французин ще има нелеката задача в лицето на Доминик Тийм, като австриецът води с 2-0 победи, като и двата мача бяха миналата година на твърда настилка.