Тийм се пребори с Томич и триумфира в Акапулко

Abierto Mexicano TELCEL, финал
Доминик Тийм – Бърнард Томич 7-6(6) 4-6 6-3

Доминик Тийм спечели пета титла в кариерата си и първа от категория ATP 500, след като на финала на Abierto Mexicano TELCEL победи Бърнард Томич със 7-6(6) 4-6 6-3. Това е втори триумф за 22-годишния австриец от началото на сезона след титлата в Буенос Айрес, но най-големия в кариерата му. В петия си финал австралиецът пък не можа да спечели четвърта си титла.

В първия сет петият поставен проби за 3-1, но в деветия гейм загуби аванса си и се стигна до тайбрек, в който поведе с минипробив за 4-2 точки, но след това Тийм спечели две точки на сервис на съперника си и взе първата част.

Австралиецът проби за 3-2 във втория сет и след оспорван 10-и гейм, в който спаси два брейкбола, Томич стигна до сетбол №2 – притисна Тийм и той изкара форхенда си в аут.

Австриецът, който по пътя си до финала отстрани Григор Димитров, срещна трудности още на старта на решителната част – изправен пред брейкбол, той не можа да намери очертанията на корта от форхенд по правата и австралиецът поведе с пробив. Още в следващия гейм обаче Тийм стигна до два поредни шанса да върне брейка, а след грешка от бекхенд на съперника си резултатът вече беше равен.

Световният №15 притисна опонента си в четвъртия гейм, 23-годишният австралиец не издържа и след форхенд в мрежата изостана с пробив и 1-3. Тийм поведе с 40-30 и затвърди. При 5-2 световният №21 сервираше за оставане в мача – стигна се дюс, а след като качествено разиграване, завършило с хубав минаващ удар, Бърни стигна до геймбол. Той затвори гейма си и остави Домдом да сервира за мача. Поведе с 40-0 и с 22-рия си ас сложи край на срещата.

Тийм завърши със 78% вкаран първи сервис, спечели 81% от точките си на него, пласира 45 уинъра срещу 33 непредизвикани грешки. Томич завърши с 27 печеливши удара срещу 35 непредизвикани грешки.