Вавринка се наложи над квалификант и записа втора победа в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, II кръг
Стан Вавринка – Франко Шкугор 7-5 6-1

Стан Вавринка се наложи над хърватския квалификант Франко Шкугор със 7-5 6-1 и записа втора победа на Dubai Duty Free Tennis Championships, което го класира и за четвъртфиналния кръг на надпреварата, където ще играе с Филип Колшрайбер.

Първият сет вървеше оспорвано и без пробиви до 12-ия гейм, когато вторият поставен нанесе решителния си удар срещу двуметровия хърватин. Швейцарецът проби за 2-0, затвърди, а след брейк в шестия гейм дръпна с 5-1, за да си спечели правото още в следващия гейм да сервира за мача.

Световният №188 обаче не се предаде лесно, като дори зарадва публиката с хубави удари. Шкугор спаси четири мачбола, но при петия не може да върне в игра хубав бекхенд по правата на двукратния мейджър шампион и мачът приключи след час и 20 минути игра. С класирането на Стан четиримата топ поставени вече са на четвъртфиналите.

Вавринка вкара едва 52% първи сервис, но спечели 56% от точките си на втори, завърши с 19 уинъра и 36 непредизвикани грешки срещу 15/39 за миналия през квалификациите тенисист.