Зверев си подари трисетова победа над Белучи за рождения ден, Фонини и Колшрайбер също с победи

Barcelona Open Banc Sabadell, II кръг
Александър Зверев – Томаш Белучи 6-3 6-7(3) 7-5

Навръх 19-ия си рожден ден Александър Зверев успя да се пребори с Томаш Белучи с 6-3 6-7(3) 7-5 в среща от втория кръг на Barcelona Open Banc Sabadell. Световният №51 пръв проби за 2-0, но не можа да затвърди. За сметка на това той отново спечели подаването на бразилеца, този път затвърди и задържа аванса си, за да спечели първия сет.

Във втория сет двамата си размениха по два брейка, като в крайна сметка 35-ият в ранглистата изравни сетовете след успех в тайбрека. В решителната част Белучи поведе с 2-1 и пробив, Зверев изравни за 3-3. Решителен се оказа пробивът на германеца в последния 12-и гейм, с което той сложи край на мача, продължил два часа и половина.

Следващ съперник на младия германец ще е Малек Джазири, който се наложи с 6-1 4-6 6-3 на влезлия на мястото на отказалия се заради проблеми с дисковата си херния Ришар Гаске – Ренцо Оливо.

От турнира заради здравословни проблеми се отказа и Давид Ферер, който продължава да се възстановява от контузия на прасеца. Щастливецът на негово място в основната схема е Едуар Роже-Васлен.

В друг трисетов мач Фабио Фонини направи пълен обрат срещу Михаил Южни – 3-6 6-0 6-1. В третия кръг италианецът ще играе с Виктор Троицки, който се наложи над унгарския квалификант Мартон Фучович с 6-4 1-6 6-0.

Филип Колшрайбер записа бърза победа над Пабло Карено–Буста с 6-2 6-1 и ще срещне Фелисиано Лопес или Иван Додиг.