Джокович даде поредна заявка, че връща топ формата си

Wimbledon, II кръг
Новак Джокович – Адам Павлашек 6-2 6-2 6-1

Новак Джокович надигра Адам Павлашек с 6-2 6-2 6-1 и се класира за III кръг на Уимбълдън. Бившият №1 имаше пълен контрол над мача и от самото начало стана ясно, че опонентът му няма какво да предложи, което да затрудни 12-кратния шампион от Големия шлем.

136-ият в световната ранглиста изостана 0-40 в откриващия гейм, но изненадващо докара точките до дюс. После обаче се изправи пред нов брейкбол, от който опонентът му се възползва.

Сърбинът затвърди на нула и със сигурност в играта му на собствен сервис нямаше забележки, но бившият №1 имаше какво да желае при посрещане, особено след като пропусна три топки за двоен брейк в петия гейм.

Все пак, в седмия началният удар на чешкият тенисист тотално отказа и Павлашек изостана 0-40, а на втория скрит сетбол изкара удар в аут. При 5-2 Ноле сервираше за сета и бе категоричен.

Павлашек не се отърва от ранен пробив и във втория сет и изостана 1-2, но поне държеше пасива си под контрол и не позволи на съперника да дръпне недостижимо в резултата.

Джокович обаче нямаше и за къде да бърза. Играта му сякаш бе програмирана до последния детайл и сърбинът ефективно и без много импровизации постигаше желания резултат, държейки ситуацията изцяло под контрол.

С брейк за 5-2 Джокович си заслужи възможността да подава за частта и отпусна само точка – 6-2.

Световният №4 взе подаването на опонента си за 1-0 в третия сет и затвори своето на нула, за да осъществи контрол над изхода на мача.

При 40-40 в четвъртия гейм Ноле се разсея със съдията на стола, който му направи забележка за пресрочено време за подготовка на сервис, а после се изправи и пред брейкбол. Отрази обаче опасността с отличен начален удар, а после стигна до геймбол след добре изградена атака към мрежата и после поведе 3-1.

Без особени затруднения Джокович взе и следващите два гейма, а при 30-30 в седмия гейм чехът направи двойна грешка, но отрази мачбола – дюс. Павлашек обаче се изправи пред нова точка за приключване на срещата, на която направи двойна грешка – 1-6.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.