Джокович и Краинович победиха Синер на турнира в Аделаида

A Day At The Drive (Аделаида)

Филип Краинович – Яник Синер 6-3

Новак Джокович – Яник Синер 6-3

Световният №1 Новак Джокович и неговият сънародник Филип Краинович записаха победи над Яник Синер на демонстративния турнир в Аделаида. Според програмата един срещу друг трябваше да се изправят Джокович и Синер, но минути преди мача световният №1 получи контузия на загрявката и бе заменен от своя сънародник. Впоследствие се оказа, че травмата на Джокера не е сериозна и той излезе на корта за втория сет.

Краинович записа 3 аса срещу 2 на Синер, като и двамата не направиха нито една двойна грешка в хода на мача. Сърбинът реализира единствената точка за пробив в сета, а освен това имаше леко преимущество по отношение на спечелените както на първи, така и на втори сервис точки.

Мачът започна с гейм за Краинович, но Синер успя да възстанови равенството. Сърбинът обаче отново излезе напред като спечели третия гейм, а в четвъртия стигна до три поредни брейкпойнта. Всички те бяха спасени от Синер, но при четвъртия си опит Краинович реализира единствения пробив в сета и поведе с 3-1.

Сърбинът увеличи преднината си след гейм на нула, но неговият опонент върна жеста за 4-2. До края на мача и двамата спечелиха спечелиха сервис геймовете си и така Краинович триумфира с 6-3 след 28 минути на корта.

Веднага след това дойде време за сблъсъка между Синер и Новак Джокович. Лидерът в ранглистата показа, че се намира в отлична форма в началото на сезона, и също записа убедителна победа с 6-3 над четвъртфиналиста от Ролан Гарос.

Сърбинът беше безгрешен при точките на първи сервис, докато Синер спечели едва 57% от своите. В хода на мача Джокович реализира два от четирите си точки брейкпойнта, докато младият италианец така и не достигна до възможност за пробив.

„Благодаря ви, че дойдохте и че направихте днешния ден толкова приятен. Не бяхме играли пред толкова много фенове от една година, така че това определено е нещо много специално.Оценявам любовта и страстта към тениса, която всички в Аделаида изпитват. Този град има специално място в сърцето ми. Тук спечелих един от първите си ATP турнири преди 14 години. Леле, 14 години. Тогава имах сръбски треньор, Деян Петрович, който е роден в Адеалида и в продължение на няколко години провеждах подготовката си тук“ каза Джокович в интервюто след мача.

„Когато дойдох тази година срещнах хора, които не бях виждал от 15 години. Всички са много любезни и гостоприемни. В момента времената са трудни за целия свят и много хора страдат, затова съм благодарен за възможността да бъдем тук. Да сме затворени в стаите си за две седмици и да имам само по няколко часа за тренировки не беше лесно, но в крайна сметка си заслужаваше, защото вие направихте този ден наистина специален за нас. Много ви благодаря“ завърши Джокера.

Днес феновете ще имат възможността да видят и още един зрелищен мач на корта в Адеалида. Рафаел Надал ще се изправи срещу Доминик Тийм в сблъсък между двама действащи шампиони от Големия шлем, който според предварителната програма ще започне в 09:30 българско време.