Джокович отново не загуби сет и е на полуфинал в Токио

Олимпийски игри в Токио, четвъртфинал
Новак Джокович – Кей Нишикори 6-2 6-0

Новак Джокович отново показа безупречен тенис. Сърбинът се намира в най-дългата си серия от спечелени сетове на олимпийски игри, след като триумфира с 6-2 6-0 над Кей Нишикори на четвъртфиналите в Токио.

Представителят на домакините се превърна в първия тенисист, стигнал до три поредни четвъртфинала на олимпиади, но нямаше отговор срещу световния №1.

Ноле доминираше двубоя от първата до последната точка в срещата, като в разиграванията оказваше натиск над опонента си от всяка ситуация.

С напредването на срещата Нишикори се опита да намери начин да изкара съперника си от ритъм, но не успя да го стори. Излизаше на мрежата, но Джокович покриваше феноменално корта, затруднявайки в същото време своя съперник.

В същото време, когато сам навлизаше в корта, Новак спечели 12 от 13 точки. Японецът се бори до последната точка и спаси два мачбола, но при третия се пречупи. На Джокович му бяха нужни час и десет минути, за да елиминира своя опонент с 6-2 6-0.

В следващия кръг лидерът в класирането ще се изправи срещу победителя от мача между Александър Зверев и Жереми Шарди.