Ще има ли пета титла? Джокович премина първи кръг в Торонто

Rogers Cup, първи кръг
Новак Джокович – Мирза Башич 6-3 7-6(3)

Четирикратният шампион от Rogers Cup Новак Джокович стартира тазгодишното си участие с победа 6-4 7-6(3) над „щастливия губещ“ Мирза Башич. Шампионът от тазгодишния Уимбълдън трябваше да играе с Хьон Чунг, който обаче се отказа заради болки в областта на гърба. Бившият №1 имаше и някои нервни моменти в мача, но като цяло контролираше събитията и направи победен преход към сезона на твърди кортове.

Във втори кръг победителят играе с Петер Полански.

И двамата влязоха малко по-мудно в мача, но сърбинът първи си създаде възможност да се откъсне в резултата. В шестия гейм Ноле поведе 15-40, а на втория брейкбол бе по-солиден при бекхенд дуел и опонентът му пръв се пропука – 4-2.

Нататък връщане назад за тенисиста от Босна и Херцеговина нямаше. Джокович сервираше силно, а когато губеше инициативата в разиграванията, добре уплътняваше корта и се защитата му не се пропукваше. Бившият №1 затвърди за 5-2, като в осмия гейм пропусна сетбол. Така при 5-3 сервираше за сета и го затвори 6-3.

Втория сет стигна бързо до заключителната си част, след като и Джокович, и Башич доминираха в подаванията си. Ноле проби пръв за 4-3, но в следващия гейм лесно изпусна преднината си и допусна рибрейк – 4-4.

Изпуснатия шанс да финишира мача по-рано не афектира играта на носителя на 13 титли от Големия шлем, който в единадесетия гейм отново проби – 6-5. Когато обаче всичко изглеждаше ясно, сърбинът се превърна в кълбо от нерви и предаде подаването си – 6-6. В тайбрека Ноле се мобилизира и постигна чиста победа – 7-6(3)

Малко по-рано през деня Стефанос Циципас победи Дамир Джумхур с 6-3 7-6(3) и в следващия кръг ще срещне Доминик Тийм.