Джокович продължава към четвъртфиналите без загубен сет

Western & Southern Open, осминафинал
Новак Джокович – Пабло Карено Буста 6-3 6-4

Действащият шампион в Синсинати Новак Джокович продължава защитата на титлата си след чиста победа над Пабло Карено Буста на осминафиналите. Въпреки че все още няма загубен сет в турнира, успехът на световния №1 с 6-3 6-4 не дойде толкова лесно, като испанецът имаше своите шансове във втората част.

В началото на срещата Ноле сервираше на много високо ниво, като през цялата първа част загуби само четири точки на свой начален удар и това до голяма степен реши сета. Същевременно Карено Буста изпитваше затруднения в своите подавания и единственият пробив в сета дойде при 2-3, когато той не успя да спечели нито една точка в гейма си.

Във втория обаче положението бе коренно различно. Наблюдавахме лек спад в показателите на Джокович на сервис, а съперникът му започна да се възползва от шансовете си на вторите му начални удари. След като през първата част сърбинът бе спечелил 83% от точките на втори сервис, във втория той стигна до успеха само в 36% от случаите.

Тази промяна бързо рефлектира върху резултата и Буста получи две последователни възможности да поведе с 2-0. Миналогодишният шампион обаче не само се измъкна, но отвърна с натиск от посрещане и впоследствие се пребори за най-дългия гейм в мача, за да си осигури ранен пробив аванс.

Световният №53 обаче вече бе набрал увереност в Синсинати след успешното преминаване на квалификациите и драматичната си победа над Джон Иснър. Всичко можеше да приключи при 3-1, когато Новак получи нови два брейкбола, но вместо това испанецът се спаси и поведе с 40-15 в осмия гейм. Джокович се измъкна и този път, за да прибави на сметката си осмата си поредна победа в турнира и девета в Тура.

Pouille Cincinnati

В следващия кръг Ноле ще срещне Лука Пуй, който поднесе изненада срещу осмия поставен Карен Хачанов. Французинът постигна обрат срещу световния №9, елиминирайки го с 6-7(3) 6-4 6-2.