Джокович се класира на 1/4-финал в Рим, предстои сблъсък с Дел Потро

Internazionali BNL d’Italia, осминафинал
Новак Джокович – Филип Колшрайбер 6-3 6-0

Новак Джокович се класира на четвъртфиналите на Мастърса в Рим, след като постигна втората си победа за деня. Световният №1 по-рано днес надделя над Денис Шаповалов в два сета, а сега се справи с Филип Колшрайбер след 6-3 6-0. В следващата фаза от надпреварата сърбинът ще играе срещу Хуан Мартин дел Потро.

Двамата ще изиграят своя мач №20, а сърбинът води с 15-4 победи. Той спечели и последната им битка, като се наложи в три сета на финала на US Open миналия сезон.

Джокович направи три двойни грешки в мача, но спечели 76% от точките на първи сервис срещу 48% за Колшрайбер. Даде на съперника три пъти шанс да го пробие, но отрази и трите брейкбола, пред които бе изправен.

Сърбинът проби за 2-0 още в началото на мача и затвърди с гейм на нула. Успя да наложи темпото си, контролираше разиграванията и затвори комфортно сета с 6-3, като се възползва от третия си сетбол.

След почивката германецът нямаше никакви шансове. Джокович му даде само точка в първите три гейма и отново се озова напред с два брейка. След това проби и за 5-0 и в крайна сметка не даде нито един гейм във втората част на опонента, за да се класира напред и да удължи победната си серия след титлата в Мадрид миналата седмица.