Джокович се завърна на корта с разгром над Недовесов в Белград

Купа „Дейвис“, Световна група
Сърбия – Казахстан 1-0
Новак Джокович – Александър Недовесов 6-1 6-2 6-3

Новак Джокович остави в миналото очната инфекция, която го принуди да се откаже на четвъртфинал в Дубай, и се върна на корта на познатата висота, за да даде аванс за Сърбия срещу Казахстан в двубоя от I кръг на Световната група за купа „Дейвис“. Световният №1 се разправи с 6-1 6-2 6-3 с Александър Недовесов, като записа първите два сета на сметката си за 68 минути. Сърбинът спечели 16 от последните си 17 срещи в купа „Дейвис“ като за последно Хуан Мартин дел Потро го победи през 2011-а.

В дните преди мача, Джокович заяви, че е бил леко скептичен за възстановяването си и продължаваше да дава голямата част от интервютата си с тъмни очила, но в сряда направи първа тренировка в залата в Белград и днес изглеждаше пределно концентриран.

Ноле проби още първото подаване на съперника си в мача, дублира за 5-1 и затвори експресно за 24 минути първия сет, в който загуби едва 4 точки при свой начален удар. Наказателната акция се пренесе и във втората част, когато Недовесов удържа първите си две подавания с огромни усилия, само че Джокович наниза серия от четири поредни гейма и фиксира резултат от 6-2 на таблото. Реално, средната продължителност на подаванията на казахстанеца беше 4 минути и 45 секунди, докато тази Новак – 2 минути и 28 секунди.

Феновете по трибуните предусещаха победата и атмосферата в залата в Белград беше наистина неповторима. Джокович отново потърси ранния пробив и при 1-1 двамата съперници играха над 10-минутен гейм, в който Недовесов отрази два брейкбола и след прекрасна къса беше на крачка от това да повече в резултата, но в крайна сметка Новак зарадва хората по трибуните с брейк. Нататък, световният №1 уверено пресече финалната линия и дори направи още един пробив за 6-3.

Във втория сингъл за деня, Виктор Троицки ще излезе срещу Михаил Кукушкин.