Джумхур закри програмата за вторник в Дубай с победа

Dubai Duty Free Tennis Championships, първи кръг
Дамир Джумхур – Яник Маден 6-3 6-4

Дамир Джумхур изигра последния мач от програмата за вторник в Дубай и стигна до победа над Яник Маден с 6-3 6-4. Четвъртият поставен се нуждаеше от два часа, за да преодолее съперника си и ще се изправи срещу Евгени Донской в следващия кръг.

Първата част бе изпълнена с пробиви. При 1-0 Джумхур стигна до два дюса, но така и не успя да направи нещо повече, след което бе пробит. Достигна до рибрейк и дори поведе с пробив за 4-2, преди Маден да намали до 3-4.

Босненецът поведе с 40-15 в осмия гейм и реализира още първата си възможност, след което навакса изоставане от 15-40 в своето подаване, за да затвори сета при втория си шанс – 6-3.

30-ият в света задържа инерцията и проби още в откриващия гейм, след което се приближи до победата, стигайки до нов брейк и 5-1.

Германецът успя да спаси 3 мачбола и да върне един пробив, но при 4-5 не успя да стигне до равенството, макар да спаси още 4 точки за затваряне на двубоя – 6-3 6-4.

Други резултати: Юичи Сугита – Иля Ивашка 7-5 6-1, Карен Хачанов – Денис Истомин – 7-6(1) 7-6(0), Евгени Донской – Блаж Кавчич – 6-3 6-4.