Единственият шампион в схемата отпадна от Мастърса в Париж

Paris Masters, първи кръг

Алехандро Давидович Фокина – Карен Хачанов 6-3, 2-6, 6-2

Световният №19 Карен Хачанов отпадна на старта на тазгодишното издание на Мастърса в Париж след загуба в три сета от Алехданро Давидович Фокина. Руснакът триумфира в турнира през 2018 г. и бе единственият от настоящите участници, печелил трофея в надпреварата.

Фокина спечели 52% от точките си на втори сервис, като това се оказа най-голямото му предимство пред Хачанов, който регистрира едва 35% по този показател. Испанецът бе значително по-стабилен и на втори ретур, печелейки 54% от точките си срещу 38% за Хачанов. Това помогна на Фокина да достигне до втория кръг на турнира, където го очаква представителя на домакините Бенжамен Бонзи.

Мачът започна равностойно, като опонентите си размениха по два гейма в началото на първия сет. Веднага след това Фокина осъществи първия пробив в мача и поведе комфортно с 5-2. Това бе решаващият момент в сета, тъй като Хачанов не успя да върне интригата и се оказа догонващ в мача.

Вторият сет започна по същия начин, като и Хачанов, и Фокина спечелиха първите си две подавания. След това обаче руснакът се развихри и показа най-добрата си игра, като спечели четири поредни гейма и по този начин изравни резултата в срещата.

В третия сет обаче в представянето на руснака отново настъпи спад и Фокина поведе с 2-0 след ранен пробив. В хода на сета Хачанов намали резултата до 3-2, а в шестия гейм пред него се откриха две поредни точки за пробив. Фокина обаче отрази и двете и осъществи обрат, като това сякаш оконачтелно пречупи Хачанов. В следващите два гейма Фокина даде само една точка на своя опонент и приключи мача в своя полза след час и 48 минути игра.