Естрея Бургос оцеля под обстрела на 39 аса на Карлович и след три спасени мачбола

Двукратният пореден шампион Виктор Естрея Бургос продължи с доминацията си на турнира Ecuador Open в Кито.

Той оцеля под канонадата от 39 аса на Иво Карлович и три мачбола, за да преодолее поставения под №1 в схемата хърватин с 6-7(7) 7-6(5) 7-6(8).

Нито един от двамата не успя да достигне до брейкбол в 36-те „нормални“ гейма, които изиграха и всяка от частите бе решена след тайбрек.

Бургос пропусна четири сетбола в първия сет, но след това изравни и взе и третия сет.

Карлович поведе с 6-4, но направи двойна грешка и допусна неточност от форхенд. При 6-7 на свой ред отрази мачбол с поредния си ас, но малко по-късно бе пречупен след над 130 минути игра, след като бе пропуснал още една възможност за затваряне на мача при 8-7.

36-годишният Естрея Бургос, който в момента е №156 в света, вече е с баланс 12-0 в Кито. Също така той записа първата си победа над играч от Топ 20 от тази над Марин Чилич в Барселона през 2015-а.

Следващият му опонент ще е квалификантът Федерико Гайо, който спаси четири мачбола в двубоя с Гералд Мелцер и се наложи с 6-7(4) 6-3 7-6(2).

Третият поставен Паоло Лоренци продължава с убедителното си представяне и е на четвъртфинал след 6-4 6-4 над Матю Ебдън. Той ще спори с Раджийв Рам, след като като американецът се справи със 7-6(5) 6-3 с Николас Кикер.