Факундо Багнис е първият опонент на Григор Димитров за сезона

Melbourne Summer Set, първи кръг

Факундо Багнис – Анди Мъри 6-3, 5-7, 6-3

Григор Димитров ще започна новия сезон с двубой срещу Факундо Багнис. Аржентинецът се класира за осминафиналите на турнира в Мелбърн след победа в три сета над Анди Мъри. До момента Димитров и Багнис не са се изправяли един срещу друг в ATP тура.

Двубоят започна рановстойно, като в първите шест гейма и двамата опоненти спечелиха подаванията си. Впоследствие обаче световният №76 започна да атакува много по-прецизно и записа първия пробив в мача, след който се наложи с 6-3 в откриващия сет.

Мъри заигра много по-добре в началото на втората част и поведе с 4-1, но след това в представянето му настъпи осезаем спад и Багнис успя да възстанови равенството, като паритетът се запази до 5-5. Трикратният шампион от Големия шлем обаче си върна водачеството с гейм на нула, след което осъществи единственият си пробив в мача и успя да изравни резултата в сблъсъка след 7-5.

Британецът на два пъти поведе в началото на заключителния сет, но Багнис демонстрира много по-добра физическа кондиция, благодарение на която записа нов пробив и взе аванс от 4-2. Мъри прекъсна серията на опонента си, но този гейм бе последният, спечелен от бившия №1 в мача, и аржентинският тенисист триумфира с 6-3, 5-7, 6-3.