Фал старт за Вавринка при завръщането му в Рим

Internazionali BNL D’Italia, първи кръг
Стийв Джонсън – Стан Вавринка 6-4 6-4

Кошмарният сезон за Стан Вавринка продължава – швейцарецът записа четвърта поредна загуба, след като бе елиминиран още в първи кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Рим. Бившият световен №3 бе надигран от Стийв Джонсън с 6-4 6-4 и завръщането му след три месеца пауза поради контузия започна разочароващо.

Вавринка стоеше по-добре от дъното на корта в откриващите геймове, но сервисът държеше Джонсън наравно в резултата. Стигна се до 4-4, когато американецът отприщи любимия си лифтиран форхенд и със серия от завършващи удари постигна решителен пробив.

Швейцарецът така и не успя да се настрои на ретур в хода на целия сет и с гейм на нула неговият противник приключи частта в своя полза.

Вторият сет стартира с точка за пробив за трикратния победител в турнири от Големия Шлем, но Джонсън изпълни умел кик сервис и се спаси. Липсата на мачове за Вавринка от месец февруари насам си личеше ясно в тайминга му и в седмия гейм той допусна нов пробив след поредица от непредизвикани грешки.

Неточностите в играта на Стан продължаваха и всичко приключи за него минути по-късно след поредния сгрешен форхенд. Джонсън очаква в следващия кръг победителя от двойката Пабло Кареньо Буста – Джаред Доналдсън.

Загубата за Вавринка пък означава, че той ще влезе в предстоящия Ролан Гарос, където има да защитава финал, почти без игрова практика, след като е изиграл само осем мача през настоящия сезон.

По-рано през днешния ден участващият с „уайлд кард“ Лоренцо Сонего постигна изненадващ успех над опитния французин Адриан Манарино с 2-6 7-6(4) 6-3. Италианецът очаква Сам Куери или Петер Гойовчик.