Федерер подчини Циципас и прати Швейцария на финал в Пърт въпреки загубата от Гърция

Действащият шампион Швейцария ще защитава титлата си в последното издание на „Хопман къп“ в историята.

Роджър Федерер победи Стефанос Циципас със 7-6(5) 7-6(4), давайки аванс на своите срещу Гърция, а това бе достатъчно шампионите да имат място в сблъсъка за титлата.

В първия гейм от двубоя Циципас докара до дюс точките в подаването на съперника си, но стигна до шанс за пробив. Това се оказа и единственото затруднение за Маестрото. До края на сета и двамата доминираха в сервис геймовете си, а в решителния тайбрек Роджър навакса от пасив 1-4 точки, за да спечели със 7-6(5).

След почивката Стефанос спаси два поредни брейкбола в деветия гейм за 5-4, а после и още един в единадесетата част – 6-5, преди да дойде ред на нов тайбрек. И този път в дългия гейм по-добър бе Федерер – 7-6(4).

Мария Сакари изравни за Гърция, след като победи Белинда Бенчич с 6-3 6-4, а на голямото шоу на смесени двойки гърците надделяха с 4-3(4) 2-4 4-3(3).