Исторически мач Федерер срещу Серина – Швейцария победи САЩ в Пърт

Исторически мач Федерер срещу Серина - Швейцария победи САЩ в Пърт

„Хопман къп“
Швейцария – САЩ 2-1

Двама от най-великите, Роджър Федерер и Серина Уилямс, за първи път се изправиха един срещу друг на корта, а дуелът бе на смесени двойки и решителен за изхода на срещата между Швейцария и САЩ на „Хопман къп“. Федерер и Белинда Бенчич, които защитават титлата си от миналата година, триумфираха с 4-2 4-3(3) и победиха американците с общ резултат 2-1.

Първият брейк в мача бе инкасиран от америкнците за 2-3, като преди това Серина впечатли с начина, по който сервира към Федерер и колко е ефективна. Шампионите обаче имах последната дума в частта и я спечелиха с 4-2.

След почивката в първия критичен момент попадна Бенчич, която подаваше при 40-40 в четвъртия гейм, но с подсечен сервис и ас взе решителната точка за 2-2. Стигна се до 3-3 и тайбрек, като в любопитен момент от него Федерер обясни на Серина правилата на формата “Fast 4″. В крайна сметка шампионите се наложиха с 4-3(3).   hopman cup

Преди това:

Серина Уилямс направи ценна победа срещу Белинда Бенчич на сингъл с 4-6 6-4 6-3 и изравни за САЩ срещу Швейцария.   Бенчич изостана 0-3 в първия сет, но стигна до обрат в частта. Миналогодишната шампионка сервираше на много високо ниво и играше агресивно, като чак в края на втория сет се поддаде на напрежението и допусна изравняване, след което така и не си спечели водеща позиция.

В първия мач за деня Роджър Федерер даде аванс на Швейцария, справяйки се с лекота с Франсис Тиафо 6-4 6-1. Маестрото нямаше нужда да играе на 100%, като единствено вдигаше нивото, когато бе неонходимо и приключи мача за 57 мин. игра.   Световният №3 не се изправи пред точка за пробив и загуби само 11 точки в подаванията си.

В първия сет швейцарецът не предостави шанс на съперника си и се възползва от спада в края му, докато през втората част бе пълен господар на корта.