Федерер започна защитата на титлата си с 3-сетова победа

Shanghai Rolex Masters, втори кръг
Роджър Федерер – Даниил Медведев 6-4 4-6 6-4

Миналогодишният шампион от Мастърса в Шанхай Роджър Федерер започна защитата на титлата си с успех над носителя на титлата от Токио миналата седмица Даниил Медведев. Швейцарецът се наложи с 6-4 4-6 6-4. Успехът означава и че Федерер запазва мястото си на №2 в ранглистата засега.

Следващ негов опонент е Роберто Баутиста Агут.

Маестрото бе под пара от самото начало и загуби само две точки в първите два гейма – 2-0. Отличният ритъм на швейцареца обаче бе нарушен, след като Медведев стигна до топка за рибрейк в четвъртия гейм и я материализира – 2-2.

В седмия гейм Федерер пропусна топка да пробие, но продължи спокойно и в деветия осъществи брейк. Така при 5-4 сервираше за сета и не остави нищо на случайността – 6-4.

Роджър завърши сета с 14 уинъра и 11 непредизвикани грешки. Бившият №1 отчете 5 аса и вкарваше 76% първи сервис, като в 82% от случаите печелеше точките. От 7 точки на втори сервис обаче бе спечелил само 1.

След почивката Медведев претърпя спад в играта си, но не допусна Федерер да го пробие. Руснакът навреме влезе в ритъм, а в десетия гейм показа, че е запазил най-доброто за финал. Световният №22 поведе 30-40 в десетия гейм и се възползва от сетбола – 6-4.

federer

Федерер имаше прекалено ниска ефективност на втори сервис и във втория гейм от втория сет изостана 30-40, но неутрализира брейкбола. Още в следващата част Роджър можеше да пробие и да наклони везните в своя полза, но Медведев се измъкна.

Федерер често излизаше на мрежата, но опонентът му пласираше прецизни минаващи удари. Въпреки това Маестрото продължи да инициира къси разигравания, а в деветия гейм проби за 5-4. Така сервираше за победата и се справи – 6-4.