Фонини бе освиркан в Умаг, но спечели в три сета срещу Кикер

Croatia Open, осминафинали
Фабио Фонини – Николас Кикер 6-4 1-6 6-2

Фабио Фонини за пореден път доказа, че е способен сам да усложи задачата си на корта повече от всичките му съперници, но все пак успя да се промъкне до четвъртфиналите на турнира в Умаг с 6-4 1-6 6-2 над Николас Кикер.

Италианецът проби още в откриващия гейм на мача и сервираше достатъчно стабилно, за да затвори сета с 6-4. И вместо да приключи двубоя в два сета, Фонини позволи формата му да се срине след почивката и изостана с 0-5 гейма срещу световния №95. Дон Фабио играеше с толкова видимо нежелание в тези минути, че феновете в Умаг дори започнаха да го освиркват.

Фонини все пак не си позволи да загуби мача и проби рано в третия сет, поведе с 4-1 и затвори осминафинала с 6-2. Италианецът продължава напред срещу Андрей Мартин или Андрей Рубльов.