Фонини грабна титлата в Умаг

Konzum Croatia Open, финал

Фабио Фонини – Андрей Мартин 6-4 6-1

Фабио Фонини грабна четвърта АТР титла в кариерата си след успех над Андрей Мартин с убедителното 6-4 6-1 на финала в Умаг, Хърватия. Италианецът игра перфектно през цялата седмица и загуби само един сет – това се случи на четвъртфинала срещу Дамир Джумхур.

Мартин пръв имаше проблеми и трябваше да спасява точка за пробив още в гейм №2, но се справи и изравни за 1-1. Малко по-късно, при 3-4, словакът отново срещна затруднения, но отрази нови брейкболи и отказа да предаде подаването си.

Това обаче се оказа предпоследният спечелен гейм за Мартин в мача. При 5-4 Фонини проби и спечели сета, след като опонентът му изкара форхенд в аут на ширина.

Във втория сет предимството на италианеца бе пълно – той дръпна с 5-0 благодарение на солидната си игра от дъното на корта. Мартин спаси „геврека“ в гейм №6, но минути по-късно Фонини приключи срещата с ас след 68 минути на корта.

Това бе първи АТР финал за словака, който спаси пет мачбола по-рано през седмицата срещу сънародника си и шампион в Хамбург Мартин Клижан.

Фонини пък вече има баланс 4-7 във финални мачове и извоюва 250 точки за световната ранглиста.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.