Франция взе битката на смесени двойки срещу Германия, но отпадна от „Хопман къп“

Франция взе битката на смесени двойки срещу Германия, но отпадна от "Хопман къп"

„Хопман къп“, група „А“
Франция 1-2 Германия
Ализе Корне/Лука Пуй – Анджелик Кербер/Александър Зверев 4-3(4) 4-3(3)

Ализе Корне и Лука Пуй постигнаха победа за престиж с 4-3(4) 4-3(3) срещу Анджелик Кербер и Александър Зверев на смесени двойки в турнира „Хопман къп“. Преди това обаче Германия подпечата крайния успех в сблъсъка от група „А“ срещу Франция, след като Зверев надви Пуй с 6-3 6-7(8) 6-2, а Кербер обърна Корне и спечели с 5-7 6-2 6-4.

Така крайният резултат е 2-1 в полза на немците, които водят убедително в групата с 2 победи и нито едно поражение. Французите отпадат от турнира, след като претърпяха втората си загуба.

Какво се случи по-рано:

Александър Зверев и Лука Пуй ни предоставиха истинско зрелище в сблъсъка между Германия и Франция от група „А“ на „Хопман къп“. Гладиаторската битка бе спечелена от шампиона на Nitto ATP Finals с 6-3 6-7(8) 6-2 за повече от 2 часа на централния корт в Пърт.

По този начин Зверев осигури крайната победа на Германия над Франция и постави тима си в най-благоприятна позиция за класиране на финала на 5 януари. По-рано през деня Анджелик Кербер даде аванс на страната си с обрат над Ализе Корне – 5-7 6-2 6-4. Така немците водят в групата с два успеха, а французите отпадат от надпреварата, след като претърпяха второто си поражение.

hop

Още първият гейм даде заявка, че двубоят ще бъде истинска класика. Зверев изостана с 15-40 на свое подаване, но навакса пасива, като вкара в действие силния си сервис. След добро воле на мрежата световният номер 4 изравни и макар Пуй да имаше нов брейкбол, Зверев записа гейма на своята сметка.

Постепенно Саша започна да вкарва мощни сервиси и да играе стабилно от дъното на корта, докато съперникът му изпитваше трудности, когато попаднеше в дълго разиграване. Пуй започна да греши множество топки в мрежата, а тези проблеми станаха още по-видни, когато опонентът му показа повече агресия.

Това се случи при 4-3 в полза на Зверев, когато той пласира бекхенд уинър, подплатен от завършващ форхенд. Французинът сгреши топка в аут и пробивът бе факт. В следващия гейм немецът реализира блестящо воле на мрежата и завърши сета при 6-3 с мощен сервис.

Във втората част Пуй сериозно вдигна нивото и намали непредизвиканите грешки, докато Зверев запази равнището си на игра. Това доведе до много равностоен сблъсък, украсен с дълги разигравания и брилянтни уинъри.

Първата точка за пробив в този сет дойде за Пуй при 5-4 и се оказа сетбол. Французинът я предизвика, след като пое контрол в дълго разиграване и принуди съперника да изкара лоб в аут. Пуй обаче пресили форхенда в следващата точка, а Зверев се измъкна от напечената ситуация с ас.

Двамата тенисисти трябваше да решат изхода на сета в тайбрек. Там Пуй поведе с 2-1 след два страхотни форхенд уинъра, а с помощта на ас стигна и до 4-1. 32-ият в света запази преднината си до 6-3, но ръката на Зверев не трепна и той изравни. Пуй се разконцентрира и изкара лесен форхенд в аут, давайки мачбол на съперника. Зверев бе близо до победата, но прекрасната защита на опонента му го принуди да сгреши смач. В резултата настъпи нов обрат – 8-7 за французина. Той държеше контрол в разиграванията и отмъкна сета след 10-8 в тайбрека.

pouille

Великолепният тенис се пренесе и в решителната трета част. 24-годишният французин стигна до точка за пробив в първия гейм, но Саша показа висша класа с прехвърлящ удар, който падна около основната линия, а после отново се измъкна с мощен сервис.

В следващото си подаване Пуй претърпя истинска криза и опонентът му го проби на нула. Обратите бяха нещо нормално в този мач – в третия гейм Зверев не успя да затвърди пробива. Той даде три брейкбола на съперника си и французинът се възползва с прекрасно воле на мрежата, за да се върне в мача.

Четири брейкбола бяха нужни на Зверев в маратонски шести гейм. Пуй се измъкваше с брилянтна защита, но накрая немецът успя да поведе с 4-2 и да затвърди. Саша успя да пробие и когато опонентът му сервираше за оставане в мача при 2-5, подсигурявайки победата на миналогодишните финалисти.