Габашвили стартира квалификациите в София с трудна победа

Водачът в схемата на квалификациите на Sofia Open Теймураз Габашвили стартира с драматична победа над германеца Даниел Мазур със 7-5 4-6 7-6(5) на турнира по тенис в София с награден фонд 540310 евро.

Бившият №43 в света Габашвили се нуждаеше от два часа и четвърт, за да се справи със съпротивата на 221-ия в класацията на АТЛ Мазур.

Руснакът пропиля ранен аванс от 4-2, но все пак стигна до успеха със 7-5 с решителен пробив в 12-ия гейм на първия сет.

Във втората част 22-годишният германец дръпна с 3-1 и запази преднината си, за да изравни. В третия сет Габашвили сервираше страхотно и постигна 16 поредни точки при собствено подаване. При 4-3 той проби и сервираше за мача, но се пропука и допусна пробив.

При 6-5 руснакът дръпна с 40-15 при сервис на съперника, но пропусна два поредни мачбола и победителят трябваше да бъде определен с тайбрек. В него Габашвили направи важен мини-пробив за 6:4 точки и успя да стигне до успеха с четвъртия си мачбол.

В решаващия мач за влизане в основната схема той ще срещне спечелилият срещата между Даниел Брандс (Германия) и Яник Мертенс (Белгия).